Test na obecność koronawirusa został wykonany w piątek. Według nieoficjalnych informacji  RMF FM prezydent mógł zarazić się od funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa.

"Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - poinformował na Twitterze Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta przebywa obecnie na kwarantannie. Wszyscy pracownicy kancelarii, którzy mieli kontakt z prezydentem, zostaną poddani testowi.

Wizyta na Stadionie Narodowym

W piątek prezydent odwiedził budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. 

- To jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, bardzo zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach dla chorych. Wtedy ten szpital tymczasowy, tutaj w Warszawie na Stadionie Narodowym, oczywiście będzie uruchomiony - mówił Duda.

Podczas spotkania z dziennikarzami prezydent apelował do obywateli, aby pozostali w domach na Wszystkich Świętych..

- Bardzo o to proszę, to jest ogromnie ważne, żebyśmy po tych dniach na skutek właśnie przemieszczania się, wzajemnych kontaktów, nie mieli intensyfikacji rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówił.

- Chrońmy seniorów, zachowujmy się racjonalnie. Tam, gdzie jest potrzeba, działajmy w sposób zdalny, ale przede wszystkim pilnujmy kwestii ochrony zdrowia i przestrzegajmy zasad, bo te kwestie są dzisiaj najistotniejsze: dystans społeczny, maseczki, ochrona seniorów - apelował prezydent

Odznaczenie Igi Świątek

W piątek Duda spotkał się również z Igą Świątek i jej ojcem. Prezydent odznaczył zwyciężczynię wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open Złotym Krzyżem Zasługi. Tomaszowi Świątkowi wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.