Instytut Roberta Kocha podaje, że od początku epidemii w Niemczech zakażenie wykryto u 855 916 osób, a 13 370 chorych na COVID-19 zmarło.

Ostatni raz Instytut Roberta Kocha informował o wynoszącej ponad 20 tysięcy liczbie zakażeń w Niemczech 14 listopada - wówczas informowano, że w ciągu doby w Niemczech wykryto 22 461 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 178 zgonów chorych na COVID-19. Był to zarazem trzeci dzień z rzędu, gdy w Niemczech wykryto ponad 20 tysięcy zakażeń. W kolejnych dniach liczba zakażeń spadła do kilkunastu tysięcy na dobę.

13 listopada Instytut Roberta Kocha informował o rekordowej, dobowej liczbie zakażeń - 23 542.

Po raz pierwszy o przekroczeniu liczby 20 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby Instytut Roberta Kocha informował 6 listopada. Dzień później zanotowano najwyższy - aż do 13 listopada - dobowy przyrost liczby zakażonych koronawirusem w Niemczech - 23 399.

W Niemczech, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, od 2 listopada zamknięte są restauracje, bary, kina, teatry, muzea, siłownie. Otwarte pozostają szkoły i przedszkola.

Minister zdrowia, Jens Spahn, powiedział 6 listopada na forum Bundestagu, że sytuacja epidemiczna kraju jest "poważna". Spahn podkreślił, że Niemcy czeka bardzo trudny czas, jeśli nie uda się przełamać rosnącego trendu w liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Spahn wyliczał na forum Bundestagu, że w ciągu 10 dni liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech podwoiła się.

- Na dziś system ochrony zdrowia jest sobie w stanie z tym poradzić. Ale podwajanie się (liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii - red.) jest czymś, czego nie wytrzyma długoterminowo nawet najlepszy system ochrony zdrowia na świecie - dodał.

12 listopada Spahn na antenie radia przekonywał, że obostrzenia wprowadzone w związku z drugą falą epidemii w Niemczech mogą obowiązywać całą zimę.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

16 listopada kanclerz Angela Merkel spotkała się z szefami rządów landów, by rozmawiać o zaostrzeniu obowiązujących warunków kwarantanny - ale ostatecznie takiej decyzji nie podjęto.