- Los Angeles jest na bardzo niebezpiecznej ścieżce - powiedział burmistrz miasta, Eric Garcetti na konferencji prasowej dodając, że w hrabstwie do końca roku może zostać wykrytych nawet milion zakażeń koronawirusem.

W ciągu zaledwie tygodnia liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 na terenie hrabstwa wzrosła o ponad 50 procent - wyliczał Garcetti.

- W tym tempie, w naszych szpitalach nie będzie żadnych wolnych miejsc do świąt Bożego Narodzenia - dodał burmistrz.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń w hrabstwie prawdopodobnie zostanie wydane zarządzenie zalecające mieszkańcom pozostawanie w domach, które ma obowiązywać przez trzy tygodnie. Po jego wprowadzeniu mieszkańcy mogliby opuszczać domy tylko w celu udania się do pracy - jeśli ma ona charakter niezbędny dla funkcjonowania hrabstwa i nie można jej wykonywać w sposób zdalny oraz po podstawowe zakupy lub w celu udania się do lekarza.

Odpowiedzialna za ochronę zdrowia w hrabstwie Barbara Ferrer podkreśla, że jak dotąd na terenie Los Angeles nie doświadczano tak szybkiego przyrostu liczby zakażonych jak obecnie.

Od 22 w środę na terenie hrabstwa Los Angeles restauracje, winiarnie i bary będą mogły sprzedawać posiłki i napoje tylko na wynos, a liczba klientów w sklepach ma zmniejszyć się do 25 procent.