O śmierci Janusza Sanockiego poinformował na Twitterze wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. "Dziś o 16:00 walkę z COVID-19 przegrał Janusz Sanocki – dziennikarz, polityk i samorządowiec, działacz opozycji w PRL, poseł VIII kadencji. Współtwórca inicjatywy okrągłego stołu ws. naprawy wymiaru sprawiedliwości i Kongresu pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości" - napisał polityk PSL.

Od kilku dni stan zdrowia Sanockiego uległ gwałtownemu pogorszeniu. Były poseł był wspomagany respiratorem, a lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. W ubiegłym tygodniu o modlitwę w jego intencji apelował m.in. lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

O zakażeniu koronawirusem Janusz Sanocki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych 19 listopada. "Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej "walki" z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" - napisał były poseł.

Janusz Sanocki w przeszłości był burmistrzem Nysy. W 2015 roku uzyskał mandat posła.