Mer stolicy Rosji poinformował, że od 22 stycznia otwarte zostaną zarządzane przez miasto szkoły sportowe, placówki edukacji dodatkowej, miejsca zabaw dla dzieci, ośrodki prowadzące półkolonie, kąciki zabaw w centrach handlowych. Liczba osób dorosłych w takich miejscach nie może przekraczać 50 proc. maksymalnej.

Czytaj także: Minister zdrowia nie zamierza podać się do dymisji

Nauka zdalna będzie obowiązywała na uniwersytetach co najmniej do 6 lutego - decyzja w sprawie powrotu studentów do nauczania tradycyjnego ma zapaść po konsultacjach z resortem edukacji.

Od piątku w Moskwie działalność będą mogły wznowić biblioteki, muzea i inne placówki kultury. Dozwolone będzie organizowanie pokazów, wystaw i masowych imprez sportowych. Limit osób ustalono na 50 proc. pojemności danego miejsca.

Kawiarnie i restauracje wciąż nie będą mogły być otwarte w godzinach od 23:00 do 6:00.

Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje:
Pacjentów z COVID-19 najmniej od października
Zmarło ponad 400 osób z COVID-19

Pracodawcy pozostaną zobowiązani do tego, by przynajmniej 30 proc. ich pracowników pracowało zdalnie do czasu aż "sytuacja epidemiczna znacząco się poprawi" - przekazał Siergiej Sobianin.

W ciągu ostatniej doby w Moskwie testy wykazały zakażenie koronawirusem u 3 458 osób, poprzedniego dnia były 2 452 nowe przypadki.