Greene, kongresmenka z Georgii, napisała na Twitterze o firmie, która na plakietkach z imieniem pracowników dołącza informację, że zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. W sklepie zaszczepieni klienci nie muszą nosić masek.

"Zaszczepieni pracownicy otrzymują logo szczepień, tak jak naziści zmuszali Żydów do noszenia złotej gwiazdy" - napisał Greene.

"Paszporty szczepionkowe & obowiązki noszenia masek tworzą dyskryminację wobec nieszczepionych ludzi, którzy ufają swoim systemom odpornościowym wobec wirusa, który jest w 99% możliwy do przeżycia" - dodała.

Greene jest zaciekłą obrończynią byłego prezydenta Donalda Trumpa i promotorem jego twierdzenia, że Demokraci ukradli wybory prezydenckie w 2020 roku.

Jej pięć miesięcy w Kongresie było wielokrotnie naznaczone kontrowersjami i rosnącą frustracją w jej partii z powodu jej radykalnych opinii.

Ostatnie komentarze łączące maski z Holokaustem oburzyły niektórych w jej partii, w tym lidera mniejszości w Senacie Kevina McCarthy'ego, który potępił jej komentarze.

- Marjorie nie ma racji, a jej celowa decyzja, by porównać okropności Holokaustu z noszeniem masek jest przerażająca - powiedział McCarthy. - Pozwólcie mi wyrazić się jasno: potępiamy ten język - dodał.

Wraz ze wzrostem przemocy wobec Żydów w Stanach Zjednoczonych w ostatnich tygodniach, "antysemityzm rośnie w Partii Demokratycznej i jest całkowicie ignorowany przez Nancy Pelosi - powiedział McCarthy.

- Amerykanie muszą stanąć razem, aby pokonać antysemityzm i wszelkie próby pomniejszania historii Holokaustu - dodał.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Kontrowersje rozpoczęły się w niedzielę, gdy Greene, wypowiadając się dla konserwatywnego podcastu, porównała decyzję Pelosi o utrzymaniu zasad noszenia masek do nazistowskich działań przeciwko Żydom.

- Wiesz, możemy spojrzeć wstecz, gdzie ludziom kazano nosić złotą gwiazdę, a oni zdecydowanie byli traktowani jak obywatele drugiej kategorii, do tego stopnia, że wsadzano ich do pociągów i zabierano do komór gazowych w nazistowskich Niemczech - powiedział Greene. - To jest dokładnie ten rodzaj nadużycia, o którym mówi Nancy Pelosi - dodała.

Greene, która upierała się, że nie powiedziała nic złego, otrzymała ostrą krytykę z obu politycznych stron. Republikanka Liz Cheney nazwała jej komentarze "szatańskim obłędem". Kilku Demokratów stwierdziło, że Greene nie nadaje się do pracy w Kongresie.