Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 07.04.2020 20:13 Publikacja: 07.04.2020 20:03
Foto: AFP
Do tej pory najtragiczniejszym dniem był czwartek 2 kwietnia - wówczas władze poinformowały o 1355 zgonach w ciągu doby. W kolejnych dniach liczba ta systematycznie się zmniejszała, co wskazywało na słabnięcie epidemii. Dopiero w poniedziałek zanotowano ponowny wzrost - 833 zgony względem 518 w niedzielę.
Olbrzymi wzrost liczby ofiar jest częściowo spowodowany udostępnieniem danych na temat zgonów w domach opieki - poprzednie statystyki obejmowały tylko tych pacjentów, którzy zmarli w szpitalu. Francuskie media, rozkładające statystyki na czynniki pierwsze, podkreślają, że we wtorek liczba zgonów w szpitalach spadła w porównaniu do poniedziałku, spowolnił również wzrost liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii. Zdaniem ekspertów to kluczowy czynnik do obserwowania trendu.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 sierpnia ukraińskie dr...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W najbliższy weekend, w Kijowie, premier...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow wyra...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pojawiają się nieoficjalne doniesienia,...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas