W sumie w Niemczech wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 156337 osób. W ciągu ostatniej doby odnotowano 0,7-proc. wzrost liczby przypadków. Od czwartku, gdy informowano o 2352 nowych zakażeniach, dobowa liczba nowych przypadków koronawirusa spada. Poniedziałkowy komunikat RKI mówił o 1737 nowych zakażeniach.

Kraje związkowe z największą liczbą potwierdzonych infekcji to Bawaria, Nadrenia Północna-Westfalia oraz Badenia-Wirtembergia.

Berliński instytut poinformował także, że liczba ofiar COVID-19 w Niemczech wzrosła w ciągu 24 godzin o 163 - to o 53 więcej w porównaniu z poniedziałkiem i koniec trzydniowego trendu spadkowego. Łączna liczba ofiar wzrosła do 5913.

Pod względem liczby potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 Niemcy są piątym najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa krajem świata, pod względem liczby ofiar COVID-19 - siódmym.

Instytut Roberta Kocha informował wcześniej, że dalsze łagodzenie reguł obowiązującej w Niemczech kwarantanny może mieć miejsce w sytuacji, gdy liczba nowych przypadków wykrywanych w ciągu doby spadnie do kilkuset.

Od poniedziałku w większości niemieckich landów obowiązują przepisy dotyczące noszenia masek ochronnych w sklepach i transporcie publicznym. Od środy zasady te mają obowiązywać w całym kraju.