Reklama

Wirus bezlitosny dla Ameryki

W Stanach już nadeszła druga fala epidemii. Po raz pierwszy dobowa liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła 50 tys.

Aktualizacja: 03.07.2020 06:27 Publikacja: 02.07.2020 19:09

Wolontariusze w Malibu testują mieszkańców na SARS-CoV-2

Wolontariusze w Malibu testują mieszkańców na SARS-CoV-2

Foto: AFP

To najwyższa dzienna liczba zachorowań w Stanach Zjednoczonych od początku pandemii. W sumie w czerwcu w USA na Covid-19 zachorowało ponad 800 tys. ludzi. Większość w stanach południowych i zachodnich, które w pierwszej fazie pandemii nie zostały tak dotknięte zachorowaniami jak np. Nowy Jork.

W ponad połowie kraju dobowa liczba zachorowań rośnie. W wielu rejonach, w tym w Teksasie i Arizonie, zaczyna brakować personelu medycznego i miejsc na oddziałach intensywnej terapii. W środę tylko dwa stany, New Jersey i Rhode Island, zostały zakwalifikowane do tych, gdzie można mówić o tendencjach spadkowych. Natomiast Kalifornia, Teksas, Arizona, Karolina Północna, Tennessee i Georgia pobiły swoje dobowe rekordy nowych przypadków.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1266
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1265
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1263
Świat
Siarhiej Cichanouski: Nie złamali mnie w więzieniu, będę walczył do końca
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1262
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama