Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 19.10.2020 16:45 Publikacja: 19.10.2020 16:17
Foto: AdobeStock
- W weekend Halloween zamkniemy wszystko o godzinie 22:00. Halloween to ogromny idiotyzm, ogromny i głupi amerykanizm, który sprowadzono do naszego kraju - powiedział Vincenzo De Luca, przewodniczący władz włoskiego regionu Kampania.
Gdy politykowi zwrócono uwagę, że jego słowa mogą mieć zły wpływ na relacje ze Stanami Zjednoczonymi, stwierdził, że „nie uważa, aby doszło do incydentu dyplomatycznego z powodu kretynizmu jakim jest Halloween”. - To coś idiotycznego, co służy jedynie podniesieniu niepotrzebnej konsumpcji w naszym kraju tak, jak w USA - powiedział. - Podczas, gdy liczymy łóżka w szpitalach, chcąc ratować życie ludzi, są kretyni, którzy szykują się do obchodów tego święta - dodał De Luca. - Takie idiotyzmy nie mogą być tolerowane - podkreślił.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Ukraińskie drony po raz trzeci uderzyły w stację rurociągu „Drużba” w Rosji, co doprowadziło do wstrzymania jego...
Gośćmi ósmego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli dr Mateusz Piotrowski z Polskiego...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Kim Dzong Un odznaczył żołnierzy, którzy...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceprezydent USA J.D. Vance sygnalizuje...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Biały Dom poinformował, że Donald Trump...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas