"Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią ministra zdrowia, w Poznaniu, podobnie jak w innych dużych polskich miastach, powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na COVID-19" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Poznania. Poinformował, że placówka znajdzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że wraz z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem szczegóły przedsięwzięcia przedstawi "wkrótce".

Wcześniej prezydent Poznania przekazał, że w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia hospitalizowanych jest 400 osób zakażonych SARS-CoV-2. 38 pacjentów podłączono do respiratorów. W izolatorium przebywa 118 osób.

Od początku epidemii w poznańskiej placówce zmarło 396 osób zakażonych koronawirusem, a 1 473 uznano za ozdrowiałe.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, do tej pory w Wielkopolsce testy wykazały obecność SARS-CoV-2 u 15 786 osób, a 426 osób zakażonych zmarło.

Pierwszy w Polsce szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak informował szef KPRM Michał Dworczyk, początkowo szpital ma oferować 500 łóżek, w tym 50 respiratorowych, później liczba łóżek może być zwiększona do 1 000.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zadeklarował, że szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony "lada dzień". - Oby nie musieli tutaj trafiać pacjenci - dodał. Zaznaczył, że w Warszawie powstanie także drugi szpital tymczasowy.