Reklama

"Usadzenie starszych ludzi w domach". Horban o decyzji premiera

- Dzisiaj premier ogłosi coś, co by przypominało usadzenie ludzi starszych w domu. Jest prośba, żeby ludzie po 70. czy 65. roku życia, jeżeli nie muszą (wychodzić) dla celów zawodowych, żeby grzecznie siedzieli w domach, zorganizowali sobie dostawę żywności - jeżeli nie, to ośrodki pomocy społecznej pomogą - powiedział prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, główny doradca premiera ds. walki z epidemią koronawirusa, pytany w Radiu Zet o kolejne obostrzenia, które mają dziś zostać ogłoszone.

Publikacja: 23.10.2020 08:03

"Usadzenie starszych ludzi w domach". Horban o decyzji premiera

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

- Jeżeli przekraczamy 12 tys. czy 15 tys. (dziennych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2), należy wprowadzić bardzo zdecydowane posunięcia - to, co może już przypominać lockdown, ale jeszcze tym lockdownem nie jest, bo lockdown polega na tym, że zamykamy wszystko, wszyscy siedzą grzecznie w domach - powiedział prof. Andrzej Horban.

Czytaj także:
Rzecznik rządu: Nowe restrykcje, by uniknąć zapaści służby zdrowia

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1303
Świat
„Jestem w połowie Polką”. Ałła Pugaczowa na emigracji uderza w Kreml
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1302
Świat
Beniamin Netanjahu przygotowuje Izrael do roli Sparty
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1301
Reklama
Reklama