Dziennikarz i reporter Paweł Reszka (w latach 2003-2006 korespondent "Rzeczpospolitej" w Rosji, potem redaktor "Dziennika", "Tygodnika Powszechnego", "Newsweeka", obecnie szef działu krajowego tygodnika "Polityka")  zamieścił na Facebooku rozmowę z lekarzem spoza woj. mazowieckiego, który zgłosił się do pracy w tymczasowym szpitalu zorganizowanym na PGE Stadionie Narodowym.

Z rozmowy wynika, że pracownicy zakwaterowani są w pięciogwiazdkowym hotelu, ale szpital - w rzeczywistości wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym respiratory - stoi praktycznie pusty, a lekarze dyżurują w sektorach, w których nie ma ani jednego pacjenta.

Rozmówca Pawła Reszki, który przyznaje, że zgłosił się do pracy, ponieważ wraz z żoną odkłada pieniądze na zakup mieszkania, zdradza, że za 84 godziny pracy w tygodniu otrzymuje ok. 12 tys. zł.

Stawka lekarza po specjalizacji wynosi w tej placówce 200 zł za godz., w trakcie specjalizacji - na tym etapie jest rozmówca Reszki - 150 zł.

Lekarz mówi, że w szpitalu, podzielonym na sektory, pracują na 3-godzinnych zmianach  zmiany składające się z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i personelu pomocniczego.

- Szpital podzielony jest na sektory A, B, C i tak dalej… w każdym po 32 łóżka. W sumie na tym poziomie jest blisko 300 łóżek. Na każdy sektor przypada jeden lekarz, plus personel medyczny i pomocnicy - mówi lekarz.

Pytany, ilu jest pacjentów w szpitalu na PGE Narodowym, odpowiada: - Zajęta jest większa część sektora A i niewiele łóżek w sektorze B. W sektorze C od piątku jest jeden pacjent. Pozostałe sektory są puste. Na ostatnim moim dyżurze w całym szpitalu było 25 pacjentów.

Wpis Pawła reszki na Facebooku.

Po opublikowaniu wpisu Reszki poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował na Twitterze, że KO składa wniosek o pilne posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia w sprawie funkcjonowania szpitala.