O tym, że przy granicy z Ukrainą zauważono drewniane "czołgi" poinformował na konferencji prasowej Ołeksandr Motuzianyk, rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy.

- W celu przeprowadzenia operacyjnego kamuflażu i zademonstrowania swojej obecności, jednostki Sił Zbrojnych Białorusi umieszczają na terenach graniczących z Ukrainą drewniane atrapy czołgów - powiedział Motuzianyk, cytowany przez portal RBC-Ukraina.

Czytaj więcej

Rosja zapowiada "praktyczne, nie dyplomatyczne" środki odwetowe przeciw Litwie

Przed niespełna dwoma tygodniami rządzący Białorusią Aleksander Łukaszenko zasugerował, że wojska białoruskie mogą być zmuszone do walki o Ukrainę zachodnią, aby nie została podzielona przez Zachód. Białoruskie władze zapowiedziały także kontynuację ćwiczeń wojskowych na granicy z Ukrainą i krajami zachodnimi.

We wtorek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w codziennym komunikacie dotyczącym działań zbrojnych po inwazji wojsk rosyjskich podał, że "na kierunku Wołynia i Polesia (po stronie białoruskiej granicy - red.) nie odnotowano istotnych zmian w działalności jednostek sił zbrojnych Republiki Białorusi". Według ukraińskiego SG, "istnieje zagrożenie atakami rakietowymi z terytorium" Białorusi.