Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.09.2025 02:05 Publikacja: 04.03.2022 14:06
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba
Foto: AFP
- Kiedy bomby spadają na wasze miasta, kiedy żołnierze gwałcą kobiety w okupowanych miastach – a mamy niestety liczne przypadki, że żołnierze rosyjscy gwałcą kobiety w ukraińskich miastach – trudno oczywiście mówić o skuteczności prawa międzynarodowego - mówił Dmytro Kułeba w spotkaniu zorganizowanym przez londyński Chatham House, w którym uczestniczył online.
Zwrócił przy tym jednak uwagę, że "jest to jedyne narzędzie cywilizacji, które jest dla nas dostępne, aby upewnić się, że ostatecznie wszyscy, którzy umożliwili wybuch tej wojny, zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości".
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ołha Stefaniszyna rozpoczęła swoją misję...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosjanie informują o atakach na ukraińsk...
Donald Trump ogłosił, że USA nałożą twarde sankcje na Rosję tylko wtedy, gdy wszystkie państwa NATO przestaną ku...
NATO ogłosiło rozpoczęcie operacji „Wschodni Strażnik” (ang. „Eastern Sentry”), której celem jest wzmocnienie ob...
Gośćmi jedenastego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli dr Michał Sadłowski, Centrum...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas