Aktualizacja: 03.07.2016 20:12 Publikacja: 03.07.2016 18:51
Foto: materiały prasowe
Rzeczpospolita: Stał pan do niedawna na czele jednej z najważniejszych instytucji europejskich. Czy podziela pan opinię, że jedną z zasadniczych przyczyn Brexitu jest to, że brukselska biurokracja stała się nieprzejrzysta, obca i niezrozumiała dla obywatel?
Henri Malosse: Tak właśnie jest. Wielu brukselskich urzędników zachowuje się arogancko i jest zorientowanych wyłącznie na własną karierę. Komitet, którym kierowałem i którego celem jest utrzymywanie bezpośrednich więzi z obywatelami, miał nieraz trudności z przekonaniem Komisji Europejskiej do inicjatyw obywatelskich. Tak było w sprawie petycji obniżenia opłat za roaming. Początkowo nie spotkało się to ze zrozumieniem Komisji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. 9 maja w całej Rosji odbywają się obchod...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. O północy weszło w życie jednostronne za...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy doszło do ataku ukraińskich dronó...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Od niedzieli prezydent Ukrainy Wołodymyr...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas