Gdy nastoletniej aktywistce klimatycznej Grecie Thunberg magazyn "Time" przyznał tytuł Człowieka Roku, Donald Trump stwierdził, że to ”niedorzeczne” i radził jej, aby "udała się na dobry, staromodny film z jednym ze swoich przyjaciół". Po wystąpieniu nastolatki na szczycie ONZ określił ją natomiast jako "bardzo szczęśliwą, młodą dziewczynę, wyczekującą świetlanej przyszłości”.

Teraz Greta Thunberg odgryzła się Trumpowi, nawiązując do jego słów. "Wygląda na bardzo szczęśliwego starszego mężczyznę, który nie może się doczekać świetlanej i wspaniałej przyszłości. Tak miło to zobaczyć!" - napisała we wpisie opublikowanym na Twitterze. Szwedka do wpisu dodała również zdjęcie odlatującego z Waszyngtonu Trumpa.

Donald Trump oraz jego żona Melania opuścili Biały Dom po godzinie 14.00 czasu polskiego. Para prezydencka udała się do bazy wojskowej Joint Base Andrews, skąd udała na Florydę.

Przed godz. 18.00 czasu polskiego prezydent-elekt Joe Biden złożył przysięgę i został 46. prezydentem USA zastępując na tym stanowisku Donalda Trumpa.