Jak pisze "New York Times" Trump chce na Bliskim Wschodzie rozmawiać o zwiększeniu intensywności walk z Daesh, pokoju na Bliskim Wschodzie oraz wspólnym stanowisku przeciw Iranowi.

Ostatnim punktem zagranicznej podróży Trumpa będzie Watykan, gdzie prezydent USA spotka się z papieżem Franciszkiem. Tym samym Trump odwiedzi ośrodki trzech największych, monoteistycznych religii (islamu, judaizmu i chrześcijaństwa). Watykan poinformował już, że 24 maja papież Franciszek przyjmie na audiencji Trumpa. Audiencja rozpocznie się wyjątkowo wcześnie: o godzinie 8:30. Trump spotka się także z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji arcybiskupem Paulem Gallagherem - ogłoszono w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

Trump - jak pisze "New York Times", powołując się na jego doradców, ma "szukać jedności przeciwko wspólnym wrogom". Po wizycie w Watykanie Trump uda się do Brukseli i na Sycylię (tu odbędzie się spotkanie grupy G7).

Prezydent Trump - jak pisze "New York Times" - długo zwlekał z zagranicznymi wizytami - w tym samym momencie kadencji Barack Obama odwiedził już dziewięć krajów. W odróżnieniu od swoich poprzedników Trump nie odwiedzi też, jako pierwszych, sąsiadów USA - Kanady i Meksyku.