W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że uzyskał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym.

- Pracujemy przede wszystkim zdalnie, posiedzenia Rady Ministrów odbywają się przy pomocy łączy internetowych, a więc to podstawowa forma naszej pracy, życzę szybkiego powrotu do zdrowia ministrowi Dworczykowi - powiedział w rozmowie z radiową Jedynką szef MON Mariusz Błaszczak.

Mówiąc o kolejnym wzroście zakażeń koronawirusem, minister powiedział: To niewątpliwie niepokoi, przypomnę, że była dość duża presja na to, żebyśmy rozluźniali, żebyśmy otwierali, bardzo uważnie przyglądamy się temu, co się dzieje, wyciągamy wnioski.

- Wczoraj odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, analizujemy sytuację, z całą pewnością podejmiemy wszystkie potrzebne kroki ku temu, żeby zahamować rozwijanie się epidemii - dodał.

Błaszczak podkreślił, że rząd nie lekceważy zagrożenia. - Mimo tego, że opozycja nas krytykuje, za to, że nie otwieramy gospodarki, a za chwilę za wzrost zakażeń - mówił.