W ciągu ostatnich siedmiu dni Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu łącznie 55 744 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 (w danych tych uwzględniamy podaną w środę rano przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, informację o liczbie zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby, która wyniosła 12 146) - oznacza to, że średnio w ciągu doby liczba wykrytych zakażeń wyniosła w ostatnich siedmiu dniach 7 963. Ostatni raz średnia ta była wyższa 15 stycznia (wynosiła wówczas 8 062).

Obecnie wskaźnik dobowej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na 100 tysięcy mieszkańców z ostatnich siedmiu dni wynosi w Polsce 20,76. Wskaźnik ten osiągnął najwyższy poziom 11 listopada, gdy wynosił 66,79.

Po przekroczeniu przez ten wskaźnik 70 - według ówczesnych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - w kraju zostałaby wprowadzona kwarantanna narodowa.

Obecny poziom wskaźnika - według zapowiedzi z listopada - miał oznaczać powrót do żółtych i czerwonych stref. Spadek wskaźnika poniżej 10 miał oznaczać powrót stref zielonych, w których nie obowiązują obostrzenia.

1 lutego otwarte zostały w Polsce galerie handlowe, galerie sztuki i muzea. Od 12 lutego - w reżimie sanitarnym - funkcjonują hotele, kina, teatry, filharmonie, opery, baseny, solaria, sauny i kasyna.