Reklama
Rozwiń

Ekwador: Skandal wokół szczepionek. Minister zdrowia odchodzi

Ekwadorski minister zdrowia Juan Carlos Zevallos ustąpił ze stanowiska w piątek, po tym jak jego resort pozwolił rektorowi uniwersytetu otrzymać szczepionkę przeciw koronawirusowi przed innymi grupami priorytetowymi.

Publikacja: 26.02.2021 21:36

Ekwador: Skandal wokół szczepionek. Minister zdrowia odchodzi

Foto: AFP

Prezydent Lenin Moreno na Twitterze ogłosił rezygnację ministra zdrowia Juana Carlosa Zevallosa. Wcześniej doniesienia o dopuszczeniu do szczepienia wywołały w kraju ogromne oburzenie.

Minister w liście wyjaśnił, że jego rezygnacja to wynik "obecnego klimatu politycznego". Dodał, że ustępuje również, aby "umożliwić kontynuację Narodowej Kampanii Szczepień".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1227
Świat
Czy ustawa Big Beautiful Bill to początek końca politycznego mitu Donalda Trumpa?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1225
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1224
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1224