W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik rządu poinformował, że w ciągu ostatniej doby w naszym kraju stwierdzono 7 937 przypadków koronawirusa, a 216 osób zakażonych zmarło.

Czytaj także:
Do końca lipca Chiny chcą zaszczepić przeciw COVID-19 40 proc. populacji

Piotr Mueller zastrzegł, że nie posiada informacji dotyczących liczby przypadków i zgonów w poszczególnych województwach. Codzienny komunikat Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie zostanie ogłoszony o godz. 10:30.

Dane przekazane przez rzecznika wskazują na 25,8-proc. wzrost liczby nowych zakażeń w porównaniu z poprzednim wtorkiem i spadek liczby zgonów o 12,5 proc.

Wskazując na pogarszanie się sytuacji epidemicznej rząd Mateusza Morawieckiego przedłużył od 27 lutego ograniczenia praw obywatelskich i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. W województwie warmińsko-mazurskim restrykcje zostały zaostrzone - decyzją władz dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych musiały wrócić do nauki zdalnej, ponownie zamknięte zostały też hotele czy instytucje kultury.

Po blisko roku od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 rząd zabronił także stosowania przyłbic czy szalików jako zamiennika maseczki ochronnej.