fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chiny

Do końca lipca Chiny chcą zaszczepić przeciw COVID-19 40 proc. populacji

CoronaVac, szczepionka przeciw COVID-19 chińskiej firmy Sinovac
AFP
Chińskie władze chcą, by do końca lipca szczepionkę przeciw COVID-19 otrzymało 40 proc. społeczeństwa - powiedział w rozmowie z agencją Reutera chiński ekspert ds. koronawirusa Zhong Nanshan.

Zhong Nanshan doradzał chińskim władzom w kwestii reakcji na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. W poniedziałek powiedział, że obecnie na 100 mieszkańców szczepionkę przeciw COVID-19 w Chinach otrzymało 3,56 osób, znacznie mniej niż w Izraelu czy Stanach Zjednoczonych.

W czasie debaty organizowanej przez Uniwersytet Tsinghua w Pekinie i waszyngtoński think-tank Brookings Institution Zhong stwierdził, że celem chińskich władz jest zaszczepienie do końca czerwca 40 proc. populacji.

We wtorek w rozmowie z agencją Reutera ekspert doprecyzował, że cel, po uwzględnieniu odsetka tych, którzy nie chcą się zaszczepić, ma być osiągnięty w lipcu.

Wskazana przez Zhonga liczba obejmuje osoby, które otrzymają jedną lub dwie dawki. W Chinach stworzono cztery szczepionki przeciw COVID-19 - jednodawkową oraz trzy wymagające podania dwóch dawek.

Według stanu z 28 lutego, w Chinach wykonano 50,52 mln szczepień przeciw COVID-19, przekazał Zhong.

W styczniu "Global Times" informowało, że do 12 lutego władze planowały zaszczepienie 50 mln osób.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA