Średnia dobowa liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 liczona na podstawie ostatnich siedmiu dni wzrosła na Węgrzech do najwyższego poziomu od początku epidemii i wynosi 7 210.

W ciągu ostatniej doby testy wykazały 8 863 nowe zakażenia (poprzedniego dnia były 9 444 przypadki).

Liczba zakażonych koronawirusem pacjentów przebywających w szpitalach spadła od soboty o 133.

W ciągu doby zmarły 162 osoby zakażone (poprzedniej doby informowano o 161 przypadkach śmiertelnych).

Według oficjalnych węgierskich danych rządowych, liczba ozdrowieńców wzrosła do blisko 352 tys., a liczba aktywnych przypadków zakażenia - do 147,6 tys.

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech pod kątem obecności SARS-CoV-2 przebadano 42 308 próbek.

Na Węgrzech trwa akcja szczepień przeciw COVID-19. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 41 tys. szczepień. Do tej pory jedną dawkę otrzymało 1,3 mln osób, a dwie - 392 tys.

Jak donosi portal telex.hu, premier Viktor Orbán powiedział w niedzielę, że jeśli chodzi o epidemię koronawirusa nadchodzący tydzień będzie najtrudniejszy od początku kryzysu.

Zdaniem specjalisty od chorób zakaźnych ze szpitala w Budapeszcie Jánosa Slavika, liczba zakażeń oraz pacjentów w ciężkim stanie rośnie szybciej niż w poprzednich fazach epidemii. - Trzecia fala będzie bardziej dotkliwa niż poprzednie - ocenił doktor. Dodał, że na Węgrzech dominuje brytyjski wariant koronawirusa, uznawany za bardziej zaraźliwy.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej