Reklama
Rozwiń
Reklama

Izrael daje nielegalnym imigrantom 3 miesiące na wyjazd

Izrael powiadomił tysiące imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie wjechali do kraju, że mają trzy miesiące na opuszczenie państwa. W przeciwnym wypadku trafią do więzienia.

Aktualizacja: 02.01.2018 18:13 Publikacja: 02.01.2018 17:56

Izrael daje nielegalnym imigrantom 3 miesiące na wyjazd

Foto: afp

qm

Urząd ds. Ludności i Imigracji wezwał w tym tygodniu migrantów z Sudanu i Erytrei do wyjazdu "do swojego kraju lub do kraju trzeciego", czyli do Rwandy lub Ugandy. Ci, którzy wyjadą przed końcem marca, otrzymają po 3,5 tys. amerykańskich dolarów, pieniądze na podróż do kraju oraz inne zachęty.

Zajmująca się prawami uchodźców, migrantów ekonomicznych i ofiar handlu ludźmi organizacja Hotline for Migrant Workers potępiła we wtorek tę decyzję. W swoim oświadczeniu stwierdziła, że takie wydalenia "naraża życie uchodźców".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1331
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1330
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1329
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1328
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1327
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama