Najnowsze dane epidemiczne wskazują, że Pekin jest bliski wygaszenia ogniska zakażeń koronawirusem, które pojawiło się w kraju pod koniec lipca.

Od momentu pojawienia się ogniska w Chinach wykryto ponad 1 200 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nie wszystkie z tych zakażeń to zakażenia wariantem Delta (B.1.617.2, wariant wykryty po raz pierwszy w Indiach).

W związku z wzrostem liczby zakażeń w różnych częściach Chin zaczęto przywracać surowe obostrzenia, wrócono też do masowych testów na COVID-19, by zidentyfikować i odizolować nosicieli koronawirusa.

Mimo wzrostu liczby zakażeń w kraju nie stwierdzono w ostatnich tygodniach ani jednego zgonu osoby chorej na COVID-19. Zakażenia skupiały się przede wszystkim w miastach Nankin i Yangzhou, w prowincji Jiangsu, w pobliżu Szanghaju.

W ubiegłym tygodniu dobowa liczba lokalnych zakażeń w Chinach znów spadła poniżej dziesięciu.

Jednak w weekend setki osób w Szanghaju znalazło się w kwarantannie, po tym jak zakażenia wykryto wśród pracowników jednego z dwóch miejskich lotnisk, co rodzi obawy o pojawienie się w mieście nowego ogniska zakażeń.

Łączna liczba objawowych zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby w Chinach to 21 - wszystkie te zakażenia wykryto u osób przybywających do Chin spoza ich granic. W ciągu doby wykryto też w Chinach 16 bezobjawowych zakażeń koronawirusem (Chiny ujmują te zakażenia w odrębnych statystykach). 

Od początku epidemii w Chinach wykryto 94 652 zakażenia koronawirusem. Zmarło 4 636 chorych na COVID-19.Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ