Jak podała sieć antyglobalistów Indymedia, film jest zapisem z kamery przemysłowej w siedzibie postfaszystowskiej partii Forza Nuova, którą 12 lat temu założył Roberto Fiore, obecnie czuwający nad bezpieczeństwem Alessandry Mussolini. Podobno na filmie oboje uprawiają seks. Jak domyślają się włoskie media, posiadacz filmu z jednej strony szantażuje parę, a z drugiej próbuje zarobić na nagraniu. Dziennik „Il Giornale” i telewizja RAI potwierdziły w piątek, że nieznana osoba oferowała im film przez telefon.

Jeśli taki film rzeczywiście istnieje, byłby ogromnym ciosem dla wizerunku 46-letniej Alessandry Mussolini, która w działalności politycznej promuje wartości rodzinne. Wnuczka Duce i siostrzenica Sofii Loren jest popularna we Włoszech nie tylko z powodu swoich koligacji rodzinnych. Słynie z ciętego języka i ognistego temperamentu. Obecnie jest deputowaną z ramienia partii premiera Silvia Berlusconiego Lud Wolności.

Skandal z nagraniem wpisuje się we włoską kampanię polityczną ostatnich miesięcy. Włoskie media informowały w tym czasie m.in. o praktykach erotycznych premiera Berlusconiego oraz – nieco bardziej ekstrawaganckich – żonatego gubernatora Lacjum z ramienia lewicowej Partii Demokratycznej.