36-letnia gimnastyczka i mistrzyni olimpijska z Aten Alina Kabajewa znów znalazła się na celowniku rosyjskich mediów. Rosyjski portal dom2life.ru twierdzi, że 7 maja Kabajewa urodziła bliźniaki. Powołując się na swoje źródła, portal podaje, że poród odbywał się w moskiewskim centrum ginekologicznym imienia Kułakowa i że gimnastyczka miała do swojej dyspozycji całe piętro, całkowicie zamknięte i otoczone przez ochroniarzy. Informacje te podała też rosyjskojęzyczna izraelska stacja 9tv oraz znany rosyjski portal dni.ru.

To nie pierwsze spekulacje mediów odnośnie porodu Aliny Kabajewej. W 2015 roku szwajcarskie i włoskie media informowały, że miała urodzić syna. Poród miał odbywać się w Szwajcarii. Wtedy nikt tych informacji nie potwierdził.

Od lat rosyjskie media łączą gimnastyczkę z gospodarzem Kremla i często nazywają ją "żoną Putina". Po raz pierwszy o ich związku poinformował rosyjski dziennik "Moskiewski Korespondent" w kwietniu 2008 roku. Niebawem po tym dziennik został zlikwidowany.

Autorzy publikacji twierdzili, że rosyjski prezydent miał już zaplanowany ślub z Kabajewą. Wcześniej miał rozwieść się ze swoją żoną Ludmiłą, z którą w związku małżeńskim pozostawał od 1983 roku. Ma z nią dwie córki, których życie prywatne jest jedną z największych tajemnic państwowych.

Kabajewa zakończyła karierę sportową w 2007 roku. Wtedy dostała się do Dumy, była deputowaną w rosyjskim parlamencie do 2014 roku.