Schulz o rządach PiS: Demokracja a la Putin

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w rozmowie z niemieckim dziennikiem Frankfurter Allgemeine Zeitung po raz kolejny bardzo krytycznie odniósł się do sposobu sprawowania władzy w Polsce przez PiS.

Aktualizacja: 10.01.2016 09:59 Publikacja: 09.01.2016 20:51

Schulz o rządach PiS: Demokracja a la Putin

Foto: PAP/EPA

W wywiadzie, który ukazał się w niedzielnym wydaniu FAZ można przeczytać, że według Schulza PiS rządzi Polską stosując "demokrację w stylu (Władimira) Putina". Jego zdaniem w ten sposób należy traktować "podporządkowywanie dobra państwa interesom zwycięskiej w wyborach partii". Schulz ostrzega też przed "putinizacją europejskiej polityki".

"Polski rząd uznał swoje zwycięstwo wyborcze za mandat pozwalający na podporządkowanie pomyślności państwa woli zwycięskiej partii, zarówno merytorycznie, jak i personalnie" - powiedział Schulz. - "To jest sterowana demokracja a' la Putin, niebezpieczna putinizacja polityki europejskiej" - zaznaczył polityk niemieckiej SPD.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1150
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1149
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1148
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1147
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1146