Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.10.2019 15:05 Publikacja: 15.10.2019 20:12
Prezydent Donald Trump stara się wyrównać relacje między Europą a USA
Foto: AFP
Prezydent Donald Trump od początku swojego urzędowania wywołuje emocje w licznych środowiskach politycznych i w wielu regionach świata. Publicyści wypominają mu jego mało dyplomatyczne komentarze w mediach społecznościowych. Zarzucają mu brak ogłady, nieokrzesanie, a nawet ostatnio usłyszałem pod jego kierunkiem zarzut, że to warchoł. W publicystyce pojawiają się żarty z jego aparycji, fryzury, mimiki twarzy i gestów.
Politycy podnoszą zarzut o nieprzewidywalności i nacjonalistycznym podejściu w polityce zagranicznej. Przy okazji ostatniej odsłony wypadków w Syrii pojawiają się nawet zarzuty o zdradę interesów sojuszników kurdyjskich i zdradę interesów demokratycznej wspólnoty międzynarodowej. W polskich mediach pojawiły się dywagacje, czy Trump utrzyma zobowiązania wobec nas, czy porzuci kiedyś Polskę jak dzisiaj Kurdów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę spotkał się we Włoszech z papieżem i wysłannikiem USA, podkreślając...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Niedługo po wstrzymaniu przez USA dostaw niektórych rodzajów uzbrojenia dla Ukrainy, Donald Trump ogłosił, że wy...
Polska nigdy nie cieszyła się w oczach przeciętnego Czecha zbyt dużym prestiżem – mówi Maciej Ruczaj z Prague Ce...
Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z Donaldem Trumpem poruszył temat zmiany ambasadora Ukrainy w Waszyngton...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas