Zamach w Londynie. Wiceminister ratował rannego policjanta

We wczorajszym ataku w centrum Londynu zginął jeden z policjantów pilnujących parlamentu. O życie funkcjonariusza walczył wiceminister spraw zagranicznych Tobias Ellwood. Brytyjczycy dziękują politykowi za postawę

Aktualizacja: 23.03.2017 07:54 Publikacja: 23.03.2017 07:13

Zamach w Londynie. Wiceminister ratował rannego policjanta

Foto: Twitter/CNN

Jeden z fotografów uchwycił moment, gdy służby i przypadkowi świadkowie udzielają pomocy rannym osobom. Jednym z poszkodowanych był policjant, który pełnił służbę przed brytyjskim parlamentem. Mężczyzna został dźgnięty nożem przez zamachowca.

Rannemu funkcjonariuszowi pomocy udzielił wiceminister spraw zagranicznych Tobias Ellwood. Polityk przeprowadził akcję reanimacyjną, jednak nie udało mu się uratować życia policjanta. Media w Wielkiej Brytanii przypomniały, ze w 2002 roku brat Ellwooda zginął w zamachu terrorystycznym na Bali.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1175
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1174