Reklama

Wielka Brytania wystawia rachunek za lata cięć

W dniu rozpoczęcia negocjacji z UE terroryści znów uderzyli na Wyspach. Kłopotów kraju nie widać końca.

Aktualizacja: 20.06.2017 07:06 Publikacja: 19.06.2017 19:36

Ostatnio zamachowcy w Londynie trzykrotnie użyli pojazdów, aby zabić ludzi. Na zdjęciu miejsce ponie

Ostatnio zamachowcy w Londynie trzykrotnie użyli pojazdów, aby zabić ludzi. Na zdjęciu miejsce poniedziałkowej tragedii.

Foto: AFP

Tym razem ofiarami rozpędzonego pojazdu byli muzułmanie, którzy zebrali się po wieczornych modlitwach w trakcie ramadanu w pobliżu meczetu w zdominowanej przez imigrantów dzielnicy Finsbury Park.

– Starszy mężczyzna zasłabł, staraliśmy mu się pomóc, kiedy rozpędzony samochód uderzył w zebranych ludzi. Ja odskoczyłem, inni nie zdążyli – opisuje „Guardianowi" wydarzenia z poniedziałku nad ranem świadek, który chce, aby go nazywać Abdulrahman. – Pojechał dalej, wyskoczył z auta i uciekając krzyczał: „Chcę zabić wszystkich muzułmanów!". Dopadłem go, uziemiłem, leżeliśmy tak z 20 minut, zanim przyjechała policja – dodaje.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1307
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1306
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1305
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Afryka między Chinami, USA i Europą
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1304
Reklama
Reklama