Reklama

Mike Pompeo: Iran to zwykły złoczyńca

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że Iran jest odpowiedzialny za protesty na Bliskim Wschodzie, a demonstranci w Iraku, Libanie i w samym Iranie sprzeciwili się duchowemu reżimowi.
Mike Pompeo: Iran to zwykły złoczyńca

Foto: AFP

Dostrzegając różne lokalne przyczyny protestów, które ogarnęły Bliski Wschód i inne regiony, Pompeo wskazał na Iran, jako główne źródło.

- Premier Iraku Adel Abdel Mahdi podał się do dymisji, ponieważ ludzie domagali się wolności, a siły bezpieczeństwa zabiły dziesiątki osób. Wynika to w dużej mierze z wpływów irańskich - powiedział Pompeo.

- To samo dotyczy Libanu i protestów w Bejrucie. Chcą, aby Hezbollah i Iran opuściły kraj - dodał.

Sekretarz stanu dodał, że z raportu Amnesty International wynika, że w samym Iranie podczas protestów zginęło ponad 200 osób, co ma świadczyć o tym, że mieszkańcy mają tam dość

- Widzą teokrację, która kradnie pieniądze. Widzą ajatollahów, którzy kradną dziesiątki milionów dolarów - ocenił.

Reklama
Reklama

Administracja prezydenta Donalda Trumpa jako cel postawiła sobie ograniczenie wpływu Teheranu na Bliskich Wschodnie. Jednym z elementów tej polityki są nałożone na Iran sankcje.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1467
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX w Warszawie
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Świat
Rosja i Chiny chcą zmienić mapy świata. Arktyka, tu zacznie się konflikt
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1465
Materiał Promocyjny
Arabia Saudyjska. W krainie gościnności
Świat
Sondaż: Czesi najbardziej ufają Polsce. Jesteśmy kluczowym sojusznikiem
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama