Jak informuje „The Independent” mężczyzna zmarł około 22:30 w poniedziałek wieczorem. Burmistrz miejscowości, w której mieszkał Francisco Nunez Olivera złożył kondolencje bliskim zmarłego. Zaznaczał, że śmierć mężczyzny to ogromna strata. - To strata dla całej wioski i dla całego świata - powiedział hiszpańskiej gazecie „El Periodico”.

Francisco Nunez Olivera urodził się w hiszpańskiej wiosce Bienvenida 13 grudnia 1904 roku. Emerytowany rolnik podobno codziennie spacerował samotnie po swojej wiosce, dopóki w wieku 107 lat nie musiał przejść operacji na zaćmę. Był to jeden z dwóch przypadków, kiedy mężczyzna trafił do szpitala.

Francisco Nunez Olivera zostawił 4 dzieci, 9 wnucząt i 15 prawnuków.

W 2015 roku mężczyzna powiedział gazecie „El Mundo”, że chciałby żyć jeszcze kilka lat, mimo że wszyscy jego przyjaciele już nie żyją. - Wiem, że jestem stary, ale nie czuję się stary - podkreślał.

Drugim najstarszym mężczyzną, po Hiszpanie, był dotychczas Masazo Nonaka urodzony 25 lipca 1905 na wyspie Hokkaido. To najstarszy mężczyzna w Japonii, a teraz również na świecie.