Reklama
Rozwiń
Reklama

Indie: Bijatyka o wodę w czasie upałów. Jedna ofiara

33-letni mężczyzna zginął w południowych Indiach w wyniku bójki o wodę - poinformowała w piątek tamtejsza policja. Kraj dotknęła fala ekstremalnych upałów i burz, które spowodowały śmierć już 24 osób.

Aktualizacja: 07.06.2019 16:46 Publikacja: 07.06.2019 16:36

Indie: Bijatyka o wodę w czasie upałów. Jedna ofiara

Foto: AFP

qm

Bitwa o wodę wybuchła w środę, kiedy 48-letni mężczyzna i jego trzej synowie mieli rzekomo wygrać dużą ilość wody ze zbiornika publicznego w pobliżu miasta Tańdźawur w stanie Tamilnadu. Drogę zagrodził im jeden z mieszkańców, zidentyfikowany w mediach jako D. Anand Babu. Wybuchła bójka, po której Babu został zabrany do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia. W czasie walki ranny został także ojciec ofiary.

Ogromny obszar Indii nawiedziły w ostatnim czasie upały z temperaturami zbliżonymi do 50 stopni Celsjusza. Na wielu terenach panuje susza, co uzależnia miliony mieszkańców od dostaw cystern w wodą i rujnuje uprawy rolników w stanach takich jak Tamilnadu, Maharasztra i Karnataka.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Niedźwiedzie atakują. Władze Japonii reagują na prośby o pomoc, do akcji wkroczyli żołnierze
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Społeczeństwo
Jak nietoperze ratują ważną gałąź meksykańskiej gospodarki
Społeczeństwo
Wszystkich Świętych 2025. Znani ludzie, którzy zmarli w ostatnim roku
Społeczeństwo
Zełenski złagodził zasady wyjazdu. 100 tysięcy Ukraińców opuściło kraj w dwa miesiące
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Społeczeństwo
Zamiast rosyjskiego hiszpański. Pożegnanie z „językiem okupanta" w litewskich szkołach
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama