Protest na lotnisku w Hongkongu

Kilkaset osób zgromadziło się w hali przylotów międzynarodowego lotniska w Hongkongu, aby rozdawać przyjeżdżającym ulotki z informacjami o proteście. Demonstracja odbyła się też w dzielnicy Tai Po.

Publikacja: 10.08.2019 14:17

mk

Od wczoraj na lotnisku w Hongkongu obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, choć protest nie spowodował opóźnień połączeń rejsowych.

Około 1000 osób maszerowało dziś ulicami dzielnicy Tai Po, sprzeciwiając się między innymi przemocy policji wobec protestujących, a większe protesty zapowiadane są na niedzielę.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci
Społeczeństwo
Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles. Protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa ws. migracji
Społeczeństwo
Protesty w Los Angeles, Trump wysyła Gwardię Narodową. Gubernator: Chce widowiska
Społeczeństwo
Już nie USA i nawet nie Ukraina. Kogo Rosjanie uważają za głównego wroga?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Społeczeństwo
Francja wydaje wojnę pornografii. Serwisy dla dorosłych protestują