Irańska gwiazda Instagrama aresztowana za bluźnierstwo

Gwiazda mediów społecznościowych, która chciała upodobnić się do Angeliny Jolie, została zatrzymana w Iranie. Postawiono jej szereg zrzutów, w tym nakłanianie do korupcji.

Aktualizacja: 07.10.2019 13:44 Publikacja: 07.10.2019 13:28

Irańska gwiazda Instagrama aresztowana za bluźnierstwo

Foto: Instagram/Sahar Tabar

Sahar Tabar jest gwiazdą Instagrama znaną z drastycznej zmiany wyglądu dokonanej poprzez operacje plastyczne.

Agencja informacyjna Tasnim poinformowała, że kobieta została zatrzymana na polecenie teherańskiego sądu. 

Kobieta została oskarżona m.in. o bluźnierstwo, podżeganie do przemocy, uzyskiwanie dochodów za pomocą nieodpowiednich metod oraz zachęcanie młodzieży do korupcji - dodała agencja prasowa.

Tabar zyskała popularność w ubiegłym roku. Kobieta pokazała w sieci swoją twarz zmienioną po serii operacji plastycznych. Na niektórych zdjęciach kobieta miała na nosie bandaże zakładane po operacji nosa, co jest często spotykane na ulicach Teheranu.

Chirurgia kosmetyczna jest niezwykle popularna w Iranie. Co roku przeprowadzanych jest tu dziesiątki tysięcy zabiegów. 

Instagram jest jedynym dużym serwisem społecznościowym dostępnym w Iranie. Facebook i Twitter są oficjalnie zakazane.

Społeczeństwo
Wojna przebudziła Ukraińców. Żegnają się z językiem rosyjskim
Społeczeństwo
Nie żyje najstarsza osoba na świecie. Inah Canabarro Lucas miała 116 lat
Społeczeństwo
Sondaż: Amerykanie niezadowoleni z polityki gospodarczej Donalda Trumpa
Społeczeństwo
Zadowolony jak Rosjanin w czwartym roku wojny
Społeczeństwo
Hiszpania pokonana w pięć sekund. Winę za blackout ponoszą politycy?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku