Sondaż: Polacy boją się stracić dane osobowe w internecie

Trzy czwarte Polaków obawia się, że działający w internecie oszuści przejmą ich dane. Jednak przed atakiem swój sprzęt zabezpiecza niewielu.

Aktualizacja: 05.08.2020 20:27 Publikacja: 05.08.2020 18:44

Sondaż: Polacy boją się stracić dane osobowe w internecie

Foto: Adobe Stock

Przez pandemię spędzamy w sieci dużo czasu – tu przeniosło się w dużej mierze życie zawodowe i kontakty towarzyskie. Rekordy popularności bije sprzedaż online.

Blisko 75 proc. Polaków obawia się, że przez działających w internecie naciągaczy utracą swoje dane osobowe, a 70 proc. boi się, że źródłem wycieku będzie ich komputer lub telefon komórkowy – wynika z nowego sondażu Krajowego Rejestru Długów i serwisu ChronPESEL.pl.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Społeczeństwo
Porażka migracyjnej polityki Trumpa? Sondaż nie pozostawia złudzeń: migranci są potrzebni Stanom Zjednoczonym
Społeczeństwo
Dwanaście dni w australijskim buszu. Niemiecka turystka odnaleziona
Społeczeństwo
Szwecja przestanie adoptować dzieci z innych krajów? Raport specjalnej szwedzkiej komisji wspomina o Polsce
Społeczeństwo
Młodzi Polacy wątpią w demokrację. Są wyniki sondażu
Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama