Reklama

Bitwa protestujących przeciw obostrzeniom z policją w Berlinie. Prawie 200 zatrzymanych

Prawie 200 osób zostało zatrzymanych w Berlinie w czasie protestu przeciwko obostrzeniom, wprowadzonym w związku z pandemią Covid-19 - poinformował Andreas Geisel, senator odpowiedzialny za bezpieczeństwo i policję w stolicy Niemiec.

Aktualizacja: 18.11.2020 16:15 Publikacja: 18.11.2020 16:03

Bitwa protestujących przeciw obostrzeniom z policją w Berlinie. Prawie 200 zatrzymanych

Foto: AFP

qm

- Zatrzymano około 190 osób - powiedział Geisel. Jak poinformował rzecznik policji Thilo Kablitz, przed Bramą Brandenburską wciąż stoi kilka tysięcy osób. - Musieliśmy rozproszyć demonstrację, ponieważ nie protestujący nie posłuchali wezwań do przestrzegania zasad dystansu - tłumaczył. Według niego w demonstracji wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. - Nie mogę podać dokładniejszej liczby - dodał.

Do rozproszenia demonstracji wykorzystano pięć armatek wodnych, które - jak podaje „Berliner Morgenpost” - od wielu lat nie były używane w Berlinie do tych celów. Według telewizyjnych relacji, demonstranci zachowywali się agresywnie i dochodziło do starć z policją.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Władze Nepalu chciały wyłączyć Facebooka. 19 osób nie żyje. Premier rezygnuje
Społeczeństwo
Prezes pod mostem i bez głowy. Niekończąca się seria dziwnych zgonów w Rosji
Społeczeństwo
„Ze ściśniętym sercem myślę o ostatnich chwilach Polaków, mieszkańców wsi Puźniki”. List Karola Nawrockiego odczytany podczas pogrzebu
Społeczeństwo
Odwołano koncert Maksa Korża w Ałmatach. Białoruski raper: Mocno poruszyliśmy Warszawę
Społeczeństwo
Floryda skończy z obowiązkiem szczepień? „Kim jestem, by mówić co robić ze swoim ciałem”
Reklama
Reklama