Nie żyje Barbara Sienkiewicz. "Najstarsza mama w Polsce" miała 69 lat

Nie żyje aktorka filmowa i serialowa Barbara Sienkiewicz, która zdecydowała się na późne rodzicielstwo i była nazywana "najstarszą mamą w Polsce". Osierociła niespełna 10-letnie bliźniaki.

Publikacja: 07.06.2024 23:25

Aktorka Barbara Sienkiewicz nie żyje

Aktorka Barbara Sienkiewicz nie żyje

Foto: PAP/Leszek Szymański

Barbara Sienkiewicz zmarła w piątek 7 czerwca nad ranem. Przyczyna jej śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, że aktorka zmagała się z ciężką chorobą.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

- Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" sąsiadka Barbary Sienkiewicz. Dodała, że niedawno aktorka "wyglądała jak okaz zdrowia". - Wielka tragedia - podkreśliła.

Czytaj więcej

Janusz Rewiński nie żyje. "Pożegnanie, którego miało nie być"

- Tak, mogę potwierdzić, że Barbara Sienkiewicz nie żyje. Walczyła z poważną chorobą. To straszna wiadomość. Nic więcej nie chciałabym mówić, nie czuję się do tego upoważniona - powiedziała Onetowi Wanda Nowicka.

Barbara Sienkiewicz urodziła się w 1955 r. Występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie, była założycielką Teatru dla Dzieci "Gong". Widzowie mogli oglądać ją w licznych serialach. Grała w "Klanie", wystąpiła w "Kryminalnych", "M jak miłość", "Pitbullu", "Plebanii" czy "Ranczo". Sienkiewicz zagrała w serialu komediowym Krzysztofa Jaroszyńskiego "Daleko od noszy" oraz serialu obyczajowym "Na Wspólnej". W 2022 r. wystąpiła w odcinkach seriali "Przyjaciółki" oraz "Na dobre i złe".

Czytaj więcej

Wielka gwiazda Starego Teatru nie żyje. Zmarła Izabela Olszewska

"Najstarsza mama w Polsce"

O Barbarze Sienkiewicz zrobiło się głośno po tym, jak w wieku 60 lat zdecydowała się na macierzyństwo i urodziła bliźnięta. W mediach aktorka została okrzyknięta "najstarszą mamą w Polsce". W wywiadach podkreślała, że jej dzieci, Ania i Piotrek, urodziły się zdrowe i po porodzie otrzymały 10 punktów w skali Apgar. Aktorka mówiła, że chęć rodzicielstwa pokonuje wszystkie bariery.

W mediach pojawiły się doniesienia, że po śmierci Barbary Sienkiewicz jej dzieci zostały umieszczone w placówce interwencyjno-wychowawczej, a o ich dalszym losie ma zadecydować sąd rodzinny.

Barbara Sienkiewicz zmarła w piątek 7 czerwca nad ranem. Przyczyna jej śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, że aktorka zmagała się z ciężką chorobą.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Społeczeństwo
IMGW: Polska w zasięgu chłodnego powietrza. Burze, chmury i ulewy
Społeczeństwo
W Polsce kwitnie już barszcz Sosnowskiego. Jak rozpoznać niebezpieczną roślinę?
Społeczeństwo
Sondaż: Która telewizja informacyjna w Polsce jest najbardziej obiektywna?
Społeczeństwo
Sondaż: Czy 16-latkowie powinni mieć prawo głosu? Jednoznaczna opinia Polaków
Społeczeństwo
IMGW ostrzega przed burzami, wiatrem i gradem. Wydano ostrzeżenie
Społeczeństwo
Zmiany dla Ukraińców. Weryfikacja majątkowa i wymóg chodzenia do szkoły przy 800+