O krok od samosądu na basenie w Bytomiu. Mieli "niewłaściwie" zachowywać się wobec dzieci

Na basenie miejskim w Bytomiu doszło do awantury i próby samosądu po tym, jak kilku mężczyzn miało niewłaściwie zachowywać się wobec nieletnich. Interweniowała policja, która użyła gazu. Zatrzymano cztery osoby.

Publikacja: 16.07.2023 19:11

Podczas interwencji na basenie w Bytomiu policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego

Podczas interwencji na basenie w Bytomiu policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Do wydarzeń doszło w sobotę 15 lipca ok. godz. 16:00 na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. F. Kachla przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu.

Ok. 50-letni mężczyzna miał zaczepiać dziewczynkę i chłopców

Jak podał Urząd Miejski w Bytomiu, ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu.

"Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu i zawiadomili policję" - czytamy w komunikacie.

Przepychanki na basenie, policjanci użyli gazu

Przed budynkiem ochrony zgromadził się tłum ludzi. Część zebranych zachowywała się agresywnie. Według relacji mediów, niektórzy sami próbowali wymierzyć karę czterem zatrzymanym mężczyznom. Funkcjonariusze policji wezwali posiłki.

"W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie, policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego" - podał Urząd Miejski w Bytomiu. Na dostępnym w mediach społecznościowych nagraniu ze zdarzenia słychać, że pod adresem policjantów padały niecenzuralne słowa.

Czytaj więcej

Prokuratura poszukuje ofiar gwałciciela we Wrocławiu

- Na miejsce skierowano również policjantów z oddziału prewencji z Katowic, aby zapobiec eskalacji agresji i tragedii, do której mogłoby dojść - powiedziała w rozmowie z Polsat News komisarz Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

- Policjanci byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego ze względu na agresję ze strony osób, które na basenie przebywały - dodała.

W poniedziałek czynności z udziałem prokuratora

W komunikacie UM w Bytomiu zaznaczono, że wszyscy zatrzymani do wyjaśnienia sprawy to mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat, obywatele Gruzji. Według kom. Lenkiewicz, zatrzymani to osoby w wieku od 18 do 48 lat.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające. W poniedziałek mają odbyć się czynności z udziałem prokuratora. Zatrzymani mężczyźni mają zostać przesłuchani, prokuratura zdecyduje o ewentualnym postawieniu im zarzutów.

Do wydarzeń doszło w sobotę 15 lipca ok. godz. 16:00 na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. F. Kachla przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu.

Ok. 50-letni mężczyzna miał zaczepiać dziewczynkę i chłopców

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Społeczeństwo
Jacek Bartosiak stracił stopień doktora? „Będę się odwoływał i walczył do końca”
Społeczeństwo
Sondaż: Ponad połowa Polaków chce dalszego wspierania Ukrainy. W tym wyborcy Konfederacji
Społeczeństwo
Niezwykłe zdjęcie zorzy wyróżnione przez NASA. Wykonał je Polak
Społeczeństwo
IMGW: Polska w zasięgu chłodnego powietrza. Burze, chmury i ulewy
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Społeczeństwo
W Polsce kwitnie już barszcz Sosnowskiego. Jak rozpoznać niebezpieczną roślinę?
Społeczeństwo
Sondaż: Która telewizja informacyjna w Polsce jest najbardziej obiektywna?