Trzej mężczyźni zostali odnalezieni na płetwie sterowej statku Alithini II, który - jak wynika z danych serwisu Marine Traffic, monitorującego ruch morski - po 11 dniach od opuszczenia Lagos w Nigerii wpłynął do portu w Las Palmas.

Hiszpańska straż przybrzeżna opublikowała fotografię, na której widać trzech pasażerów na gapę na płetwie sterowej tankowca, tuż nad linią wody. Trzej migranci zostali wzięci na pokład jednostki straży przybrzeżnej, Salvamar Nunki, a następnie przetransportowani do portu, gdzie trafili pod opiekę medyków. Według doniesień, mężczyźni otrzymali pomoc lekarską z powodu odwodnienia.

Czytaj więcej

Szturm uchodźców na Europę. Przez siedem lat UE nie posunęła się w budowie jednej polityki migracyjnej

To nie pierwszy raz, gdy migranci próbowali ukryć się na płetwie sterowej statku. W październiku 2020 r. po dziesięciodniowej podróży cztery osoby zostały odnalezione na płetwie tankowca płynącego z Lagos do Las Palmas.

Według hiszpańskich danych, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy obecnego roku, w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem, liczba przypadków migracji z Afryki na Wyspy Kanaryjskie drogą morską wzrosła o 51 proc.