Jak informuje BBC, sąd w Los Angeles orzekł, że Kevin Spacey naruszył warunki kontraktu zawartego z firmą MRC II Distribution Co., odpowiedzialną za produkcję serialu "House of Cards”, w którym aktor grał główną rolę. Kwota odszkodowania wyniosła 29,5 miliona dolarów. Spacey musi pokryć także wydatki i opłaty sądowe w wysokości 1,5 miliona dolarów. 

Czytaj więcej

Kevin Spacey stanie przed sądem za napaści seksualne

W związku z oskarżeniami o nękanie młodych członków załogi serialu oraz przejawiania wobec nich „drapieżnych zachowań seksualnych” MRC musiała zwolnić aktora, zmienić scenariusz i skrócić produkcję. 

Adwokaci aktora starali się przekonać sąd, że oskarżenia nie miały związku z kontraktem. Sędzia Mel Red Recana, który prowadził proces, odrzucił jednak ich argumentację. 

Czytaj więcej

Zarzuty o napaść seksualną. Kevin Spacey nie przyznał się do winy

Spacey zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film "Podejrzani" z 1995 roku oraz Oscara dla aktora pierwszoplanowego za film "American Beauty" z 1999 roku. Jego kariera uległa gwałtownemu zatrzymaniu w 2017 roku, kiedy aktor Anthony Rapp oskarżył gwiazdora o napaść na niego na imprezie w latach 80., kiedy Rapp był nastolatkiem. Spacey wciąż zaprzecza jednak zarzutom.