Podczas czwartkowego posiedzenia Spacey ma potwierdzić swoją tożsamość oraz potwierdzić, ze rozumie stawiane mu zarzuty - dokonania napaści seksualnych na mężczyznach w marcu 2005, kwietniu 2013 roku oraz napaści seksualnej i doprowadzenia do penetracyjnej czynności seksualnej bez zgody. 

Data pełnego procesu nie została jeszcze ogłoszona. 

Akt oskarżenia został przygotowany już w zeszłym miesiącu, ale formalnie aktor mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granic Wielkiej Brytanii. Zainteresowany potwierdził w udzielanym w wywiadzie, że dobrowolnie stawi się przed brytyjskim organem sprawiedliwości, aby udowodnić swoją niewinność. 

Zarzucane czyny miały mieć miejsce kiedy Spacey był dyrektorem artystycznym teatru Old Vic w Londynie, którym kierował w latach 2003-2015.

Pierwszą osobą, która publicznie oskarżyła aktora o niewłaściwe zachowania seksualne był Anthony Rapp, który w 2017 roku poinformował, że Spacey składał mu niechciane propozycje seksualne na przyjęciu w Nowym Jorku w 1986 roku, kiedy miał 14 lat. Po tych zarzutach wielu mężczyzn, którzy pracowali ze Spaceyem w Old Vic przyznało, że wobec nich również przejawiał niewłaściwe zachowanie. Teatr przeprowadził swoje właśne śledztwo podczas, którego wyjawiono, że pozycja dyrektora mogła powstrzymywać ewentualnych pokrzywdzonych przed zgłoszeniem tego władzom. 

Czytaj więcej

Oskarżony o molestowanie Kevin Spacey wraca na plan