Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.08.2016 08:55 Publikacja: 24.08.2016 19:25
Pośredniaki (na zdjęciu jeden z urzędów w stolicy) mają dostać więcej swobody w traktowaniu osób uchylających się od pracy.
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska
Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 8,6 proc. I choć wskaźnik ten jest najniższy od 1991 r., w rejestrze wciąż figuruje ponad 1,3 mln osób bez pracy. To paradoks, bo już od wielu miesięcy pracodawcy narzekają na brak chętnych, zwłaszcza na podstawowe stanowiska.
– Bezrobotni mogą dziś przebierać w ofertach. Jeśli komuś nie pasuje, dostaje od ręki kolejne skierowanie do pracy – opowiada Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor pośredniaka w Rudzie Śląskiej. W jej powiecie stopa bezrobocia wynosi 5,9 proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W Kancelarii Premiera odbyło się pilne spotkanie z udziałem premiera Donalda Tuska, szefa MSWiA Tomasza Siemonia...
62,1 proc. respondentów popiera całkowity zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych – wynika...
Wyrok sądu miał zakończyć czteroletnią tułaczkę rodzin ze Staszowa. Miasto ma odbudować zniszczoną kamienicę. Za...
Kluczowe jest, żeby młodzi ludzie zrozumieli, czym był Holokaust, jakie mechanizmy doprowadziły do wykluczenia,...
Słowa „tu nic się nie dzieje” wracają tu do mnie refrenem. Ruch Obrony Granic nie zdobył sympatii mieszkańców Sł...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas