Reklama

Wiceprezes CBS: Nie żal mi ofiar, bo fani muzyki country to często Republikanie

Hayley Geftman-Gold, była wiceprezes CBS straciła pracę, po tym jak na Facebooku napisała, że nie czuje współczucia wobec ofiar masakry w Las Vegas, ponieważ "fani muzyki country to często Republikanie".

Aktualizacja: 03.10.2017 20:50 Publikacja: 03.10.2017 20:34

Wiceprezes CBS: Nie żal mi ofiar, bo fani muzyki country to często Republikanie

Foto: AFP

W czasie strzelaniny w Las Vegas, do jakiej doszło na początku koncertu country zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało rannych. Sprawca strzelaniny, 64-letni były księgowy, strzelał do uczestników koncertu z broni maszynowej z okna swojego pokoju hotelowego. Był to najtragiczniejszy atak tego typu w historii USA.

Geftman-Gold przeprosiła już za swój wpis. Przyznała, że jest on "nie do obrony" i dodała, że żałuje swoich słów. "Bardzo przepraszam za pomniejszenie znaczenia każdego życia, na które wpłynął akt terroru, którego dopuścił się Stephen Paddock i przepraszam za ból, jaki moje słowa wywołały u bliskich ofiar. Moje godne pożałowania komentarze nie oddają przekonań mojego byłego pracodawcy, kolegów, rodziny i przyjaciół. Nie oddają też moich przekonań - ta bezsensowna przemoc zasługuje na najgłębsze współczucie. Rozumiem i akceptuję wszystkie konsekwencje moich słów" - podkreśliła.

Rzecznik CBS stwierdził z kolei, że wpis Geftman-Gold był "naruszeniem standardów firmy i jest nie do zaakceptowania przez sieć CBS".

Geftman-Gold napisała wcześniej na Facebooku (wpis został już skasowany), że "nie czuje współczucia (po ataku w Las Vegas - red.), ponieważ fani muzyki country są często Republikanami".

Stwierdziła również, że "jeśli Republikanie nie robili nic, kiedy dzieci były mordowane, nie ma nadziei, że zrobią kiedykolwiek to co trzeba" (to nawiązanie do strzelanin, do jakich dochodzi w szkołach w USA i w związku z którymi część Amerykanów domaga się ograniczenia prawa do posiadania broni w tym kraju).

Reklama
Reklama

Geftman-Gold jest z wykształcenia prawniczką. W CBS pracowała od września 2016 roku.

Społeczeństwo
Strzelanina na plaży Bondi. Kim jest bohater, który mógł uratować nawet setki osób?
Społeczeństwo
Samolot pasażerski prawie zderzył się z maszyną wojskową USA. „To oburzające”
Społeczeństwo
Kibice rozczarowani wizytą Leo Messiego w Kalkucie. Wdarli się na boisko i zdemolowali stadion
Społeczeństwo
Ultrabogacze podbijają świat. I nadal się bogacą
Społeczeństwo
Czy Szwajcaria ustali w referendum liczbę ludności? Głosowanie możliwe w 2026 roku
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama