W głośnym wywiadzie z księciem Harrym i jego żoną Meghan, który telewizja CBS wyemitowała w niedzielę, Meghan zdradziła między innymi, że członkowie rodziny królewskiej obawiali się tego jak bardzo ciemną skórę będzie miał jej syn, Archie.

– W tych miesiącach, kiedy byłam w ciąży, trwały rozmowy o tym, jak ciemna może być jego skóra, kiedy się urodzi – wyjaśniła, dodając, że rozmowy na temat potencjalnego koloru skóry Archiego członkowie rodziny królewskiej prowadzili z jej mężem.

Królowa Elżbieta i rodzina królewska oświadczyli we wtorek, że są zasmuceni informacjami o doświadczeniach księcia Harry'ego i jego żony Meghan. Zapowiedziano, że Pałac Buckingham zajmie się kwestiami dotyczącymi rasy, które zostały poruszone przez parę w wywiadzie.

W opublikowanym oświadczeniu przekazano, że cała rodzina jest zasmucona informacjami, jak wyglądały ostatnie lata dla Harry'ego i Meghan.

Przekazano, że kwestie dotyczące rasy są niepokojące. "Gdy niektóre wspomnienia mogą się różnić, są one traktowane bardzo poważnie i zostaną omówione przez rodzinę prywatnie" - zapowiedziano.

"Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami rodziny" - przekazano.