Reklama

Reportaż o Dumie i Nowoczesności. Będzie śledztwo

"W Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. I dodał: "Nie ma również przyzwolenia na agresywne zachowania i ataki na biura poselskie, powodowane różnicami w przekonaniach politycznych". Minister Ziobro zdecydował o wszczęciu śledztwa.
Reportaż o Dumie i Nowoczesności. Będzie śledztwo

Foto: Facebook/Duma i Nowoczesność

amk

"W zw. z emisją reportażu Superwizjera, jutro (22 stycznia) min. jbrudzinski będzie na ten temat rozmawiał z nadinsp. J. Szymczykiem, Komendantem Gł. Policji. Sprawa ta zostanie również omówiona z Bogdanem Święczkowskim, I Zastępcą Prokuratora Generalnego Prokuratorem Krajowym" - napisano na profilu resortu spraw wewnętrznych.

Wpis ma związek z reportażem "Superwizjera" TVN, którego dziennikarze wniknęli do środowiska neonazistowskiego stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.

Reklama
Reklama

Prokurator generalny polecił wszcząć śledztwo

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny polecił wszcząć śledztwo ws. publicznego propagowania faszyzmu.

Śledztwo dotyczące stowarzyszenia Duma i Nowoczesna przeprowadzi prokuratura w Katowicach.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2026
Materiał Promocyjny
Nowoczesne finanse, decyzje finansowe w świecie algorytmów – jak zachować kontrolę
pogoda
Nawet 20 stopni w Polsce. Wiemy, który dzień będzie najcieplejszy, ale potem przyjdzie zwrot
Społeczeństwo
Samotna śmierć w bloku. Polska stoi przed rosnącą falą „niewidzialnych zgonów”
Społeczeństwo
Prawie 20 stopni, a potem deszcz i burze. Kiedy czeka nas zmiana pogody?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama