Rodzice martwią się o prywatność swoich dzieci, szczególnie córek, ponieważ usunięcie ściany dotyczy toalety dla dziewcząt. Obecnie, po przeprojektowaniu pomieszczenia, jedyną osłoną są drzwi do poszczególnych kabin.

Naprzeciwko toalety znajdują się dwie sale lekcyjne i kamera ochrony.

Rodzice twierdzą, że szkoła swoją decyzję argumentowała walką z paleniem nieletnich i znęcaniem się nad rówieśnikami. Szkoła prowadzona jest dla dzieci w wieku od 11 do 17 lat. Nie jest prowadzona przez lokalne władze.

- Moja córka powiedziała mi, że wszystkie dziewczyny czują się tak, jakby nie miały żadnej prywatności i nie czują się komfortowo, korzystając z toalety - powiedziała gazecie "Daily Mail" matka jednej z uczennic. - Nic nie wiedziałam o nowych toaletach. Dowiedziałam się dopiero wczoraj, gdy córka wróciła do domu. Powiedziała, że nie będzie ich używać - stwierdziła.

Kobieta dodała także, że rozumie, iż toalety dla chłopców jeszcze się nie zmieniły, ale nastąpi to wkrótce.

Zdjęcie toalety zostało opublikowane na stronie Wallasey Gossip na Facebooku, zbierają ogrom negatywnych komentarzy.

Na swojej internetowej stronie katolicka szkoła opisuje swoją misję jako "inspirowaną duchem Jezusa Chrystusa". Działa "dla osobistego rozwoju każdego członka poprzez służbę sobie nawzajem" - czytamy. St Mary's Catholic College na razie nie nie wystosował w sprawie toalet żadnego oświadczenia.