Ewakuacja pasażerów samolotu we Francji. Podejrzenie cholery

147 pasażerów lecących z algierskiego miasta Oran do Perpignan na południu Francji zostało zatrzymanych na godzinę w samolocie po tym, jak u jednego z podróżujących dzieci stwierdzono podejrzenie zarażenia cholerą. Ostatecznie wszyscy zostali zwolnieni po zdezynfekowaniu rąk.

Aktualizacja: 05.09.2018 21:27 Publikacja: 05.09.2018 17:51

Ewakuacja pasażerów samolotu we Francji. Podejrzenie cholery

Foto: Mathieu Marquer [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr

qm

Służby ratownicze z departamentu Pireneje Wschodnie poinformowały agencję AFP, że dziecko, którego wieku nie podano, było "podejrzewane o zarażenie się cholerą i zostało przewiezione do szpitala na testy". Trafili tam również krewni dziecka i jego matka.

Algieria, dawna francuska kolonia, została w zeszłym miesiącu dotknięta pierwszą epidemią cholery w ciągu ostatnich 20 lat. Według oświadczenia algierskiego ministerstwa zdrowia, na cholerę zmarły dwie osoby, a dziesiątki innych było zarażonych.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci
Społeczeństwo
Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles. Protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa ws. migracji
Społeczeństwo
Protesty w Los Angeles, Trump wysyła Gwardię Narodową. Gubernator: Chce widowiska
Społeczeństwo
Już nie USA i nawet nie Ukraina. Kogo Rosjanie uważają za głównego wroga?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Społeczeństwo
Francja wydaje wojnę pornografii. Serwisy dla dorosłych protestują